RS_100x100Az ökobetyár értékes, a gyakorlatban is kiválóan alkalmazható tanácsai (pl. az általa szerkesztett Szelíd Energia Füzetek, az ökoremete buherái stb.), szemléletformáló írásai egy blogon összegyűjtve olvashatók, letölthetők.

Rózsa Sándor filozófiáját úgy lehetne összefoglalni, hogy csináljunk mindent magunk, és keveset vásároljunk. – A Szelíd Energia Alapítvány lényege, hogy lomokból, szemétből alkossunk újat, de az összköltség nem haladhatja meg a százezer forintot – mondta a feltalálónak is nevezhető Rózsa, akihez olyan projektek kapcsolódnak, mint a hordóból eszkábált szélgép, a napelemes villanytelep, a tartályos vízmelegítő vagy a hordozható, szolár szárító.

A buhera doktora, aki nomád gyermektáborokat szervez, előadásokat tart, találmányait bárkivel megosztja. Nem a profitszerzés a célja, hanem a rendszer megkerülése, a felesleges energia-felhasználás kiküszöbölése, a környezet védelme. – 300 ezer forintért bárkit leválasztok az ELMÜ-ről, de ahhoz korán kell felkelni – osztotta meg a titkot az ökobetyár. – A különböző szerkezetek lényege, hogy csináld magad, ne fizess annyit és alakítsd át a komfort-szokásaidat. Legújabb projektem egy doboz, amiben minden benne lesz: a tévétől a számítógépig és 12V-ról működik.

Rózsa Sándor a hajdani Jugoszláviában született, Zentán. A hetvenes évek elején Újvidéken vegyésznek tanult. Az akkori új sympozionosok körébe tartozott. 1974-ben a rendőrségi zaklatások elől ment Németországba. Ott fejezte be tanulmányait, és lett egy életre környezetvédelmi aktivista. 1994 óta Magyarországon él, a Szelíd Energia Alapítvány munkatársa.

Tovább a blogra (katt ide): okobetyar.blog.hu

Sikeres böngészést!

Leave a comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük