Beszélgetés Dr. Gyulai Iván ökológussal, a fenntarthatóság egyik legjelentősebb magyar gondolkodójával.
Részletek az interjúból:
A kultúra tág értelemben viszonyrendszer az ember és a környezete között. A fenntarthatóságnak egy olyan viszonyrendszer felel meg, amiben én harmonikusan viselkedem az emberekkel és a környezetemmel. Ez a viselkedési mód nem fogja tönkretenni a természetes környezetemet, és az emberi kapcsolataimat. Ettől fenntartható egy társadalom.
Ha tényleg szeretnénk egy fenntartható társadalmat, akkor nagyon-nagyon el kéne rugaszkodni azoktól a kiirthatatlan, mindennapi megfontolásoktól, amik ma teljesen belénk ivódtak. Amikor mi átestünk a szocializáción, amikor bekerültünk az óvodába, iskolába, aztán a munkahelyre, szórta ránk a média a rengeteg információt, és értelmezte számunkra a világot.
Gondolkodási képleteket, paneleket kaptunk és elveszítettük azt a képességünket, hogy önmagunk végiggondoljuk azokat a dolgokat, amikről fel se tételeztük, hogy nem úgy van, ahogy mondták nekünk. A film, arról szól, hogy ezek a hétköznapi vélekedések, ezek nem egészen úgy vannak, ahogy. Ez lenne az alfája a változtatásoknak. Itt kell kezdeni. Legyünk képesek átgondolni saját sorsunkat, és hogy mi ez a világ körülöttünk.
Teljes terjedelmében itt olvasható