A napokban publikált tudományos kutatási eredmény szerint a tehéntrágyában található baktériumok, különösen a Mycobacterium vaccae nevű szervezetek, javítják a koncentrációs és tanulási képességet.
A tehéntrágya régóta közismert kiváló hatásai többek között arra vezethetők vissza, hogy a legelő állatok elfogyasztják a kedvező hatású mikroszkopikus élőlényeket, majd a gyomor- és bélrendszerükben valósággal „felszaporítják” azokat. Kutatások szerint a tehéntrágya baktérium-flórája javítja immunrendszerünk állapotát, és alkalmas egyebek mellett az asztma, a rák, a depresszió, pikkelysömör, bőrgyulladás, ekcéma és a tuberkulózis megelőzésére, kezelésére.
Dorothy Matthews és Susan Jenks a Amerikai Mikrobiológiai Társaság ülésén bemutatott új eredménye viszont azt is igazolja, hogy a tehéntrágyában is megtalálható M. vaccae baktérium erőteljesen fokozta a kísérleti egerek tanulási képességét.
A részletek itt olvashatók (angolul)
3 thoughts to “Tehenek és emberek”
Akkor biztos azért mondta a férjem régi tanítója minden buta gyereknek, ha „Ha kevés az eszed fiam, akkor ülj ki a trágyadomb mellé tanulni, hogy okosabb legyél.” Nos ez a bácsi már kb. 15 éve meghalt, illetve hazament. Úgy látszik igaz volt.
Nekem tetszik az ötlet, és akaratlanul is részt veszek a fejlesztésembe.
Bár okosabb nem lettem azóta sem, hogy fejés közben megkapom az adagomat a tehén szaros farkával. Különösen, ha nagyon igyekeznem kell, és még a számat is eltátom fejés közben.
Igaz a trágya bejuttatásának pontos mikéntjét az emberi szervezetbe, nem tudtam elolvasni. Ha arra gondol, hogy szájon át, akkor valószínű nem lesz túl népszerű a dolog. Persze lehetne létrehozni szarostehén nyalogató farmokat, vagy a meglévő szolgáltatásokat kibővíteni, pld a sajt mellé jár egy adag trágya is.
Csak viccnek szántam, pedig ez az életünk.
Most komolyan érdekel, mi mindenre lehet használni a tehéntrágyát, és pontosan milyen formában.
Köszönöm a válaszod.
Bejja
Kérdezzük meg a tudományos cikk szerzőit a gyakorlatba ültetés mikéntjéről 🙂
Nekünk inkább azért volt érdekes ez a hír, mert visszaigazolja a több ezer éves Védikus írásokat nyugati tudományos módszerekkel, az Áyurvéda ugyanis használja a tehénpisit és úgy tudjuk, a tehéntrágyát is gyógyításra. Mi magunk eddig azért még nem jutottunk el az Áyurvéda alkalmazásában :-))
Ha az áyurvéda gyakorlati alkalmazása érdekel valakit, ajánlom ezt a házaspárt: http://www.svl.hu