Két kisfilmet ajánlunk a témakörben.
Az első, Édenkert című 25 perces videó az alkalmazkodó gyümölcsészetről és az ezzel kapcsolatos életmód-alternatíváról szól.
A második kisfilm egy formálódó közösségről, a Becske szövetség terveiről számol be. Budapesttől alig egy órányira, Nógrád megyében kezd kialakulni egy önellátó közösség, amelyhez csatlakozni lehet…
http://youtu.be/_T98c18jfLk
4 thoughts to “Önellátás és önfenntartás”
Édenkert. Naqyon szép filmek. Csak egy kérdésem van. Van-e akkora földterület (akár Magyarországon), hogy a lakosság jelentős része így termeljen és éljen. Mi lesz a többiekkel? No és milyen szinten lehet így élni? Vissza a 18. századba?
Kedves Papi!
Nagyon jó kérdés!
Vicces válasz: ki kell próbálni! 🙂
Komolyabban szólva: Sajnos a lakosság jelentős része nem fog önként egyszerűbb és fenntarthatóbb életmódra váltani. Csak, ha a külső körülmények kényszerítik rá. Nem kérdés: ami nem fenntartható, annak meg kell változnia… ez mindenképpen bekövetkezik.
A mi számításaink szerint – amely számítás keretszámai (szántó, kert, tűzifa, állatok legelője, ivóvíz-bázis, természetközeli tájrészletek stb. összterülete) szerepelnek a Beszélgetések… c. könyvünkben is – mintegy – 12-13 millió ember fenntartható és minőségi életet élhetne a mai országterületen, figyelembe véve a táji adottságokat.
Ha egyszer Krisna-völgy felé jár, szívesen beszélgetnék erről hosszabban is. Nagyon fontos téma!
Üdvözli: András
Üdvözlöm!
Nagyon tetszik és érdekel ez az életmód. Mikor és hol lehet meglátogatni az ökofalut?
Köszönjük az érdeklődést!
A Krisna-völgyi látogatással kapcsolatban minden információt megtalál a http://www.krisnavolgy.hu honlapon.